پیرو انتقاد یک دوست

ائمه اطهار و کلیه شخصیت های مذهبی ما در همه امورات زندگی الگو و اسوه بی بدیل ما هستند، و در این هیچ گونه شک و تردیدی در خودمان راه نمی دهیم.

ولی ما وظیفه داریم که کارهای بزرگ و ارزشمند بزرگان ملّی مان را پاس بداریم و به آنها احترام در شأن خودشان را قائل بشویم.

مگر می شود گفت که چون امام  حسین (ع) کاری بس بزرگ و فراتر از انسانها انجام داده پس ما باید به شهدا جنگ تحمیلی مان هیچ اهمیت ندهیم، و باید همیشه به جای شهدا امام حسین (ع) را ستایش کنیم. احترام امام حسین(ع) بعنوان پرچم دار دین به جای خود  واجبتر و احترام شهدا در جای خود لازمتر است.

پس وظیفه انسانی و ملّی و مذهبی و باوری ما ایجاب می کند که همیشه و در هر حال به فکر و یاد شهدا باشیم و راه و قدم و نیت های آنها را ارج نگهیم.

و یا اینکه مگر می شود بگوییم، چون ما عید قربان و فطر و غدیر و غیره را داریم، نباید نوروز را برگزار کنیم، چرا که عیدهای مذهبی جای خود عزیزند و عید نوروز هم که یک عید ملّی بشمار می آید در جای خود دوست داشتنی. 

پس احترام و نوشتن از کوروش و  امیر کبیر و شریعتی و دیگر بزرگان ملّی مان چه تداخلی با احترام شخصیت های مذهبی ما دارد.

و در ضمن باید این را در نظر بگیریم که کار در فضای مجازی دوستانه است، چرا که دوستی در فضای مجازی بخاطر اندیشه و فکر و قلم است نه قیافه و جیب و غیره.

پس بهتره که حرمتها را نگه داریم و دوستانه نقد و بررسی کنیم. ما از ادبیات دیگران گلایه می کنیم در حالی که خودمان بدتر از آن را بکار می بریم.

اینجا آمده ایم که به کمک هم یک چیزهایی را یاد بگیریم نه این که داشته هایمان را بر باد دهیم.

و برای ایران عزیزمان شکوه و سربلندی و برای فرزندانش عزت و بزرگواری آرزومندیم.

شاد و خرم و خوش باشید.

یاحق

/ 1 نظر / 7 بازدید
فاطمه-ع

خیلی خیلی ممنون آقای شاد با این توضیح جالب و در خور تحسین شما امیدوارم این بحث دیگه خاتمه یافته تلقی شود موفق باشید مدیر خوب یعنی این . تمام نظرات رابدون کم و کاست منعکس می کندو جواب می دهد کمتر کسی وقت برای جواب دادن می گذارد باز هم متشکریم البته لازم به ذکره که با توجه به نظراتی که خواندم مقصر اصلی این بحثهای بیهوده بیشتر آقای بماند می باشد.